fbpx

SEO optimizavimas

Kas tai?

SEO optimizavimas gali skambėti kaip labai sudėtingas procesas. Ir, esu tikra, tikrai ne kiekvienas, turintis el.parduotuvę ar internetinę svetainę, suprantą jo prasmę ir būtinybę. Pabandysiu labai paprastai ir aiškiai paaiškinti, kokia tai paslauga ir kam ji reikalinga. Trumpai tariant, ji tikrai reikalinga jei:

 • Jūs planuojate kurti svetainę ar el.parduotuvę ir iš karto norite viską daryti teisingai;
 • Jūs jau turite el.parduotuvę ar svetainę, tačiau neturite laiko ilgų (būtinų) tekstų rašymui – produkto ar paslaugos pristatymui;
 • Jūsų parduotuvė visiškai negeneruoja pardavimų, nors turite ją jau kurį laiką;
 • Google paieškoje užimate prastas pozicijas;
 • Į parduotuvę klientai užsuka tik tada, kai veikai Google Ads ar soc.tinklų reklama
 • Įvedę į Google nerandate savo parduodamų produktų ar paslaugų
Kai bet kuris vartotojas į Google paieškos laukelį suveda tam tikrą paieškos frazę (raktinius žodžius), Google robotukai ima skenuoti visus pasaulyje egzistuojančius puslapius. Ir ieškoti kuriuose konkrečiai galima rasti informacijos, kurios vartotojas ieško. Tuomet, suradę šiuos puslapius, juos ima reitinguoti nuo geriausio iki prasčiausio ir tokia pačia tvarka pateikti klientui. Tam, kad ieškantysis liktų patenkintas Google pasiūlytais puslapiais, šis paieškos mechanizmas, turi atitinkamus reikalavimus. Ir, tarsi konkurse, pirmąsias vietas skiria tiems, kurie tuos reikalavimus geriausiai atitinka.

Turinys

SEO Optimizavimas Subtilus SEO

SEO optimizavimas - gausybės Google reikalavimų išpildymas

Kiekvienas iš mūsų esame Google klientai, nes per dieną mažiausiai kelis kartus įsijungiame šią paieškos sistemą, ieškodami mums aktualių dalykų, prekių ar paslaugų. Natūralu, kad Google stengiasi, mūsų, kaip vartotojų nenuvilti, pasiūlydami mūsų paiešką geriausiai atitinkančius puslapius. O tam, kad nustatytų, kurie gi puslapiai atitinka geriausiai – yra sukūręs milžinišką sistemą ir gausybę reikalavimų. Tiesa, turiu paminėti, kad tikslaus Google reikalavimų sąrašo niekur nerasime.


Kadangi reikalavimai kasmet keičiasi, atsinaujina, vieni praranda reikšmingumą, kiti – atvirkščiai – tampa reikšmingesni, nei seniau. Kaip pavyzdį galiu pasakyti, kad pastaraisiais metais daugiausia dėmesio yra skiriama puslapių autoritetingumui bei autentiškumui. Tai reiškia, kad Google Jus geriau vertins, jei Jūsų puslapyje ras unikalų, Jūsų pačių kurtą turinį (tekstą, nuotraukas, video).

SEO optimizavimas leidžia Google suprasti apie ką yra Jūsų puslapis

Kaip jau minėjau anksčiau, gavę užklausą, Google robotukai ima ieškoti puslapių, kuriuose yra kalbama apie tai, ko ieško klientas. Tačiau tam, kad robotukai suprastų, apie ką kalbama Jūsų puslapyje ar kokios prekės parduodamos Jūsų parduotuvėje, tai reikia nurodyti tam tikrose vietose. Ir tai apima SEO optimizavimas. Pagrindinė šios paslaugos esmė ir yra – leisti paieškos sistemoms suprasti, apie ką yra Jūsų puslapis. Mistiškieji Google robotukai yra labai protingi, tačiau vis dėl to, skenuodami informaciją, jie jos nesupranta tol, kol Jūs konkrečiai nenurodote temos, o tiksliau, neįvardijate ir nepažymite raktinių frazių, kurios ir pasako ar šiame puslapyje galima rasti sriubos receptą, ar žieminius batus ar SPA paslaugas.


Tai daugybė veiksmų, kurių dėka kyla Jūsų puslapio autoritetas ir užimamos pozicijos Google

Jeigu skaitydami šį aprašymą, pagalvojote, kad optimizavimo Jums tikrai reikia, tačiau tai skamba šiek tiek magiškai. Ir norite geriau suprasti kas bus daroma, tai atliekant, trumpai papasakosiu:


 • Raktinių frazių paieška ir analizė
 • Internetinės svetainės ar el.parduotuvės meniu ir išdėstymo patogumas vartotojui
 • Produktų ar paslaugų aprašymas
 • URL adresų peržiūra, korekcijos, peradresvimai
 • Meta title ir Meta description sutvarkymas
 • Nuotraukų ir paveikslėlių „Alt” pavadinimų sutvarkymas

Ir tai – dar ne viskas. Optimizavimas apima daugybę dedamųjų, kurių dėka Jūsų puslapis palaipsniui užims vis geresnes pozicijas. Taip, turiu pabrėžti, kad atlikus optimizavima, staiga nešoktelsite į Google Top 10. Puslapio indeksavimas ir visi kiti procesai užima nuo 4 iki 12 mėnesių. Štai kodėl visuomet sakau – laukti nėra ko. Jeigu norite, kad Jūsų verslas plėstųsi ir neštų didesnes pajamas, į jį reikia investuoti dabar.
Suprantu, kad daugybė, galbūt, anksčiau negirdėtų terminų, gali atrodyti labai painiai ir nesuprantamai. Tad apie juos mielai Jums papasakosiu ir paaiškinsiu asmeniškai. Sudomino paslauga? Susisiekime! Trumpai aprašykite kokia Jūsų puslapio situacija, kokios problemas įžvelgiate ir atsiųskite nuorodą į savo puslapį.
Į Jūsų užklausą atsakysiu per vieną darbo dieną.