fbpx
Atsarginė puslapio kopija. Ar turite ją?

Atsarginė puslapio kopija. Ar turite ją?

Atsarginė puslapio kopija. Dažnas net nesusimąsto – o kam ji reikalinga. Trumpai papasakosiu, kodėl ji ne tik reikalinga, bet tiesiog būtina. Ir apie tai, kokias problemas ji gali padėti išspręsti.
 
Jeigu turite internetinę svetainę, ar, tuo labiau, el.parduotuvę, daug šansų, kad jūsų pragyvenimo šaltinis paremtas ja. Įsivaizduokite, jei vieną dieną, bandote užeiti į savo parduotuvę (kaip vartotojas) ir ekrane pamatote ne savo išpuoselėtą puslapį, o „Ooops.. Error“.
Tokių errorų atsiradimui gali būti daugybė priežasčių. Pvz.: bandėte savarankiškai atlikti SEO, paskaitėte, jog reikia keisti URL struktūrą, bet neatlikote peradresavimų.
Arba padarėte pokyčius Meniu atvaizdavime, tačiau, vėlgi, nesužiūrėjote ar tvarkingai susidėlioja URL.
𝙀𝙧𝙧𝙤𝙧𝙪̨ galite pamatyti visokių. Šalia 𝙀𝙧𝙧𝙤𝙧 esantis kodas, nusako ir galimą problemą. Tačiau, jei nesate programeris, suvokti ir išspręsti problemą, pačiam gali ir nepavykti.
 

Atsarginė puslapio kopija – kol jūs ieškote sprendimų, klientai keliauja pas konkurentus

 
Na, o kol jūs ieškosite sprendimo, jūsų klientai, galbūt net nauji, potencialūs, užeinantys į jūsų puslapį pirmą kartą, matys, kad puslapis neveikia. Ar veikia su klaidomis. 𝙀𝙧𝙧𝙤𝙧𝙪𝙨 mato ir Google, todėl gaunate įvertinimą „Sėskis, du“ ir skrydį reitingavime žemyn.
Viena, ką galite padaryti tam, kad, galbūt, pavyktų išspręsti problemas ir atstatyti neapgalvotų sprendimų žalą, sukurti atsarginę puslapio kopiją, kitaip vadinamą 𝘽𝙖𝙘𝙠𝙪𝙥‘𝙖̨. Ir tiesiog pabandyti atstatyti puslapį į versiją, prieš jūsų atliktus pokyčius. Kai kurios platformos tai daro automatiškai. Tačiau, tarkim, WordPress prireiks atskiro įskiepio.
 

Nepamirškite nustatyti kaip dažnai bus saugoma atsarginė puslapio kopija

 
Ir dar – įdiegę įskiepį, nustatymuose būtinai pažymėkite periodą, kas kiek laiko svetainė bus atnaujinama. Nes gali nutikti taip, kad pokyčius atliekate ramia širdimi, gi atsarginė versija yra. Tačiau, kai jos prireikia, paaiškėja, kad nenustatėte, kad įrankis tas versijas periodiškai generuotų.
Toks neapdairumas gali skaudžiai kainuoti:
𝗟𝗮𝗶𝗸𝗼 – programuotojai užtruks, kol suras jūsų klaidą ir ją sutvarkys.
𝗣𝗶𝗻𝗶𝗴𝘂̨ – nes už dyką problemų niekas nesprendžia. O ir pajamų negeneruosite, kol puslapis neveiks.
𝗥𝗲𝗽𝘂𝘁𝗮𝗰𝗶𝗷𝗮̨ – nes antrą kartą pirmo įspūdžio padaryti nepavyks. Jei klientas užsukęs pirmą kartą į jūsų puslapį pamatys jame Error, antrą kartą, tikėtina, jau tikrai nebeužsuks.
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *